Najmodniejsze trendy dla kobiet na jesień 2020

Dni się stają coraz krótsze, a za oknem pojawia się coraz więcej złotych liści. Jest to niezawodny znak, że najwyższa pora na przygotowanie się do sezonu jesiennego! Jakie będą najmodniejsze trendy królowały w naszych szafach? Jakie fasony stanowią must have w garderobie modnej kobiety? Jak je nosić? Poniżej znajdziecie krótki przewodnik.

Frędzle

Po kilku sezonach nieobecności na wybiegach tej jesieni frędzle zaliczają swój wielki powrót. Znajdziemy je dosłownie wszędzie, w codziennych płaszczach, kurtkach, spódnicach czy bluzkach, a także jako wykończenia eleganckich sukienek wieczorowych i kopertówek. Frędzle doskonale uzupełnią naszą stylizację do pracy czy na bal, idealnie uzupełnią prosty, codzienny outfit o odrobinę awangardy.

Skóra

Jesteś posiadaczką skórzanej ramoneski lub płaszcza? Jeżeli tak to dobrze się składa, gdyż w tym sezonie najmodniejszym materiałem jest skóra, zarówno ta naturalna jak i ekologiczna. W przeciwieństwie do lat poprzednich, zamiast pojedynczych skórzanych elementów i wstawek projektanci proponują nam skórzany total look.
Powrót do przeszłości. Ten sezon to także powrót do przeszłości, a konkretniej do lat 70.

tych ubiegłego wieku. Niektóre trendy z tamtej dekady pojawiały się także w kolekcjach prezentowanych rok czy dwa lata temu, jednakże w przeciwieństwie do poprzednich sezonów projektanci zainspirowali się nie stylem disco lecz codzienną garderobą. Zatem w tym sezonie śmiało możemy założyć kraciaste swetry, golfy i marynarkę z szerokimi ramionami. W propozycjach mody kobiecej na tegoroczną jesień znajdziemy także koszule o dużych, wyróżniających się kołnierzach oraz bluzki z rozszerzanymi rękawami.

Kolory jesieni

Jakie kolory będą dominowały w jesiennej modzie damskiej w tym roku? Tutaj będzie dosyć tradycyjnie, gdyż będą królowały kolory jesieni: odcienie czerwieni i żółtego, przypominające jesienne, po przebarwiane liście, intensywne odcienie niebieskiego, przywodzące na myśl jesienne niebo. Tej jesieni nie zabraknie też ubrań w kolorach ziemi, takich jak ciemne, stonowane zielenie, brązy i beże oraz wszystkich odcieni szarości, przywodzącej na myśl pochmurny, deszczowy dzień.